czwartek, 22 października 2009

Nudy, OpenSim i... wspomnienia z Polskiej Republiki

Ostatnio jakoś czuję nudę i z tejże nudy postanowiłem, że spróbuję odtworzyć częściowo Polską republikę. Wczoraj zacząłem wyrównywać teren, po czym cześć nie należąca do wyspy była obniżana poniżej poziomu wody. Dzisiaj natomiast podwyższałem grunt, by uzyskać kształt naszego kraju... czyli Polski. Owszem, trudno wykonać tak skomplikowane modyfikacje, jeżeli terraforming to czarna magia (skrypt wyrównujący teren bardzo się przydał). Udało mi się osiągnąć podobieństwo, chociaż idealny kształt nie wyszedł (i wolę na razie nie kombinować, by aktualnego nie zniszczyć).

Zaraz po obiedzie wziąłem się za kolejny etap, czyli zacząłem układać ścieżki, rynek i mały placyk (nazewnictwo biorę z tych ustaleń, które zaistniały podczas przeróżnych rządów w PR, a które to nazwy ożywałem cały czas i będę uparcie ich używał). Zatem są ścieżki, rynek i plac. Może nie jest ot wierne odwzorowanie, ale przynajmniej coś jest. Właściwie tylko te większe ścieżki są, a te drobniejsze będę później układać.

Aby nie rzucać pustych słów, zapodaję nieco zrzutów ekranowych (od najstarszego do najmłodszego z zapodaniem dat). A link znajduje się tutaj.

4 komentarze:

 1. No doprawdy! To mnie wzruszyłeś dopiero! :)
  Mam nadzieję, że zaprosisz, jak już skończysz. Szkoda tylko, że nie da się tam ustawić republikańskiego rycerza.

  Max na króla!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, dokładnej kopii pałacu też nie będzie, a kamienice zapewne będą z czerwonej cegły... ale jak od poniedziałku się wezmę, to chociaż zabudowę podobną będę tworzył.

  I dziękuję, iż udało mi się wzruszyć. A czy uda się udostępnić? Tego jeszcze nie wiem. Może w przyszłości się uda... Ewentualnie kiedyś się spotkamy w RL i pokażę, cóż to tworzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia zatem.
  Informuj o postępach fotkami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Staram się na bieżąco robić zrzuty ekranowe. Teraz nawet przesyłam pierwszy filmik ukazujący fragment rekonstrukcji (niestety, jakiś dziwaczny kodek mam ustawiony i obraz skacze, ale przynajmniej... full screen).

  Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, to można je pisać w komentarzach do filmu lub tutaj... ewentualnie poprzez inne środki komunikacji ze mną (GG, tlen, Skype, ooVoo, forum SL, NK, Second Life - alty również, telefon, e-mail itp.)

  OdpowiedzUsuń